Priznanje SKAC_ST-u na Međunarodni dan volontera

Danas se u dvorani hotela Park, u organizaciji Udruge Mi – Volonterskog centra Split, održala svečana proslava Međunarodnog dana volontera.

Ta prigoda okupila je na jednom mjestu brojne volontere i organizatore volontiranja s područja Dalmacije, bilo da je riječ o ustanovama ili različitim udrugama. Udruga Mi – Volonterski centar Split na ovaj način svake godine želi zahvaliti na angažmanu svim volonterima i podupirateljima volontiranja te podijeliti nagrade i priznanja za one udruge, ustanove i pojedince koji su se pritom posebno istaknuli.

Godišnju nagradu „Vinka Luković“ ove godine dobili su: Centar za odgoj i obrazovanje “Juraj Bonači”; Dubrovačka udruga skrbnika, bolesnika i prijatelja Alzheimerove bolesti i ostalih demencija (DUSAB) te Udruga za sindrom Down-21.

Velika nam je radost i čast da smo kao udruga i ove godine sudjelovali na ovom događaju te dobili priznanje za poseban doprinos u promociji i razvoju volonterstva. Osim naše udruge, priznanje su dobili i Ženski đački dom iz Splita te Gradska knjižnica „Juraj Šižgorić“ iz Šibenika.

Osim ovog priznanja, dobili smo i zahvalnicu nagrađenog Centra za odgoj i obrazovanje „Juraj Bonači“ za dosadašnju suradnju i potporu njihovom radu, što nas je posebno obradovalo.

Ovo priznanje i zahvalnica poticaj su da nastavimo još jače u našem radu na humanitarnom i volonterskom području. Ovo je prilika i da zahvalimo našim volonterima, ali i svim ustanovama i udrugama koje su pritom s nama surađivale i pružile nam mogućnost da zajedno činimo nešto dobro za naš grad i okolicu. Ovom prigodom, u ime naše udruge, zahvalnicu smo dodijelili našim volonterkama Mariji Šitum i Perini Mihaljević te Studentskom zboru Sveučilišta u Splitu (Josipa Bliznac) i Marini Kaštela (Joško Berket) kao podupirateljima volontiranja.

Na kraju, od srca hvala svim našim volonterima koji se spremno odazivaju na sve naše projekte, bilo da je riječ o „72 sata bez kompromisa“, timovima koji volontiraju na tjednoj bazi ili sudjeluju u povremenim akcijama, našim „Agentima dobrote“…  Vi ste glavni „krivci“ za ovo priznanje. Hvala vam i sretan vam vaš dan!

Prijavi se na naš newsletter

Sve bitne obavijesti stižu na tvoj mail